ramshan
04 خرداد 1402 - 09:46

انجمن شعر درخت هرمزگان آغاز به کار کرد

انجمن شعر درخت هرمزگان با استقبال درخشان اهالی ادبیات و فرهنگ و هنر استان در کتابخانه اندیشه آیت الله خامنه ای بندرعباس آغاز به کار نمود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مسئول انجمن شعر درخت هرمزگان ضمن خوش آمدگویی گفت: هدف از ایجاد این انجمن، ارتقاء سطح کار شاعران نوپا و مستعد و مساعدت به تجربه بزرگان این عرصه از علاقه مندان به ادبیات است.

انصاری نسب، ایجاد نگاه تازه در شعر را از دیگر اهداف انجمن دانست و افزود: تلاش داریم تا شکل دگر خندیدن مولانا و جور دیگر دیدن سهراب سپهری را در شعر هرمزگان رقم بزنیم.

وی با انتقاد از مضامین تکراری و عدم استحکام شعری در اشعار معاصر اضافه کرد: قصد داریم تا استحکام شعر حافظ و مولانا، را در شعر اقلیم خودمان داشته باشیم و از جهان پر پدیده استفاده بیشتر ببریم.

مسئول انجمن شعر درخت هرمزگان در پایان گفت: شعر، مادر و زیر بنای همه هنرهاست. ما نیز امیدواریم از ثروت و گنج ناتمام شعر در هرمزگان به بهترین شکل ممکن بهره ببریم.

در ادامه نیز امینه دریانورد- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، سعید عبدلی زاده رئیس حوزه هنری استان، رسول جهانداری سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، محمد میردادی معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، انوشیروان پیشدار سرپرست معاونت امور هنری، سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به ایراد سخن پرداختند.

نقالی ارزشمند مبینا عبداللهی از دیگر برنامه های این انجمن بود.

در پایان نیز فاطمه رحمانی، فاطمه زاهدانی، محمد دهقانی، حاج آقا رضایی، حاج آقا پودات، زینب احمدنیا، ایرج انصاری فرد، مراد اقتداری، مطهره دهقانی، ابراهیم آرمات، علی اکبر فاضلی، زهرا اسپید، زینب الله پرست، معصومه زارع و طاهره مسافری شعر خوانی داشتند.

آئین افتتاح انجمن شعر درخت به دبیری و اجرای شاعرانه اصغر ملایی و با حضور سایر شاعران مانند مریم دژاگه، حسن ذاکری، آیه باستین، زهرا آمیخته، نازنین زهرا یگانه و خانم بلندآبادی از ساعت 17 تا 20 روز سه شنبه 2 خرداد ماه 1402 برگزار شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237276